9 золотих правил любові до себе

fonds-decran-Alicia machado HD

Займаючись темою прийняття та любові до себе – професійно, як психолог, і просто – як жінка, я вивела кілька правил, які слугують орієнтиром. Суть даних порад полягає в тому, що любов до себе – не кінцева ціль, а процес. Як і саме життя!

Правила любові до себе:

  1. Любити себе вже і зараз – не чекати, доки я схудну, отримаю диплом, вийду заміж, стану директором фірми, відкрию свій бізнес, вирощу дітей, захищу докторську, вийду на пенсію… (вставити своє)…
  2. Любити себе такою, якою я є. Це означає – приймати себе – зі своїми «плюсами» і «мінусами». І знати, що я ОК, що я достойна любові – не зважаючи на мої недоліки. Сприймати себе цілісно та адекватно!
  3. Цінувати свої сильні сторони. Ми дуже часто зосереджуємось на негативних аспектах життя – на проблемах та власних недоліках. Однак, те, на що ми звертаємо увагу – має тенденцію посилюватись. Тому, любити себе – це чітко знати свої достоїнства, святкувати перемоги та досягнення, розвивати свої таланти. Всі успішні люди не просто знають, що вони достойні любові. Вони точно знають – чому вони гідні любові!!!
  4. Припинити боротьбу з собою. Ще Ньютон відкрив закон, згідно якого, кожна дія викликає рівну їй по силі протидію. Замість того, щоб з собою боротися, краще в собі розібратися. Зрозуміти причини внутрішніх конфліктів. Заставляти себе до чогось – неефективно. Набагато краще – з собою домовлятися!!!
  5. Довіряти собі. Це означає – слухати себе і чути. Розуміти себе, свої справжні потреби та бажання, свої почуття та емоції. Знати, чого Ти хочеш для себе! Не мама, не кохана людина, не партнер по бізнесу, не друзі і родичі, а ТИ! Це означає – взяти на себе сміливість відкинути чужі, нав’язані тобі бажання і піти власним шляхом. Керуючись власним розумом і веліннями серця.
  6. Ставити себе на перше місце. Завжди будуть якісь справи, якісь проблеми, які будуть відволікати. Для тих, хто не звик себе любити, дбати про себе, про свої інтереси – завжди буде спокуса «спочатку зайнятися цим і цим», а собою – в останню чергу. Ні! Це так не працює! Себе на перше місце! Спочатку дати собі, а потім – всім іншим!
  7. Любити себе – без фанатизму. Не зациклюватись на собі, щоб не впасти в іншу крайність – в нездорове самолюбування та «зіркову хворобу». Любити себе – не означає любити ТІЛЬКИ себе.
  8. Ділитись любов’ю. Той, хто себе не любить, не дає любові ні собі, ні людям. Лише той, хто вміє любити себе, щиро віддає свою любов іншим! Просто так, не чекаючи чогось взамін.
  9. Любити себе сьогодні – і щодня! Любов – це не теорія, це практика. Причому, щоденна! Щоб навчитись себе любити – мало прочитати кілька книг чи статей на цю тему. Потрібно робити реальні кроки, які б свідчили про вашу любов до себе (це стосується і любові до іншої людини).

 

Запитайте себе, що  для вас означає “любити себе”. Складіть список з простих, зрозумілих для вас дій, які будуть означати, що ви робите для себе щось хороше. Добре, якщо ці дії для вас будуть і приємними, і корисними, тоді вам дійсно захочеться їх виконувати.

А ще варто, доки любов до себе не ввійде у звичку, записувати всі свої кроки в спеціально заведений для цього блокнот чи файл на комп’ютері. Ви будете мати конкретні докази своєї любові до себе. До того ж, те, на що ми звертаємо увагу, як вже писалося вище, має тенденцію посилюватись!!!

Бажаю всім гармонії, радості та оптимізму!

 

Ваша Людмила Тихоход

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s