Всі психологи – шарлатани?

s-631de4d34be4c2d1c235e7b35be2b44a1c3628fa.jpg

Кожен, хто стикався з душевним болем, знає, що перенести його буває важче, ніж фізичний недуг. Більшість людей, тим не менше, намагаються справитись власними силами і лише кілька відсотків населення звертаються до професіоналів, щоб полегшити душевні страждання та вирішити життєві труднощі.

Недовіра до психологів

В країнах пострадянського простору звертатися до психолога не прийнято. Адже останні сто років, коли у світі розвивалася психотерапія (елітна послуга, яка допомагає покращити якість життя), в Україні було не до «високих матерій» і «розвитку». Треба було будувати комунізм, виконувати «п’ятилітки», бути сильними, стійкими героями труда. Потім – розпад Радянського Союзу, економічні кризи одна за одною. Люди боролися і досі боряться за виживання.

Психологічна галузь у нас не розвивалася як мінімум 69 років – час правління комуністичної партії. Розвивалась лише клінічна психологія. В радянські часи єдиними цілителями людської душі були  психіатри. Але до них, по зрозумілих причинах, зверталися в крайніх випадках.

Нещодавно мій клієнт розповів мені, що в підлітковому віці батько насильно відвіз його в психоневрологічну лікарню, лише тому, що хлопець був «важкою дитиною». Клієнт так і не пробачив цього своєму татові. А батько, можливо, просто не бачив альтернативи і не дуже розумів різницю між психологом і психіатром.

Кому потрібні психологи

На відміну від психіатрів, психологи та психотерапевти працюють зі здоровими людьми. Гуманістична психологія (сюди відноситься більшість сучасних напрямків) орієнтована на звичайних людей, з їхніми звичайними проблемами та емоційними потребами.

Однак, не кожній людині потрібна психотерапія. Насамперед, такі послуги затребувані людьми інтелектуальними, розвинутими і з тонкою душевною організацією.

image.jpg

Існує міф, що до психологів звертаються лише слабкі люди, які зі своїми життєвими труднощами не можуть справитись самостійно.

Насправді, щоб звернутися по допомогу і довіритись іншій людині, відкритися, потрібно надзвичайно багато мужності. Набагато легше «справлятися» з допомогою алкоголю та інших сумнівних способів.

На заході кожна успішна людина має свого психолога. В розвинутих країнах люди вже давно зрозуміли, що ця послуга дозволяє справлятися швидше і легше там, де самому можна «потонути» або «вигрібати» надто довго. І, хоча, допомога спеціаліста європейцям та американцям обходиться в чималу суму, відчуття внутрішнього благополуччя того вартує. А дороговизна послуги робить її тільки більш престижною та цінною.

В нас ситуація в психологічній сфері теж покращується з кожним роком. Послуга стає все більш затребованою. Люди хочуть і готові розвиватися, покращувати якість свого життя. Про це свідчить стрімкий ріст кількості психологічних центрів, студій та приватних кабінетів.

Як вибрати «свого» психолога

Не зважаючи на прогрес, в нашій ментальності  все ще багато міфів та недовіри до психологів. Справа не тільки в культурно-історичних особливостях, але й в тому, що стандарти та вимоги до професії досить розмиті. Переважно в психологи йдуть люди з особистими внутрішніми проблемами, щоб допомогти, насамперед,  самому собі. І це нормально. Але допомогти собі можна, лише пройшовши особисту психотерапію. Отримати академічну освіту, вивчити теорію в вузі, перечитати купу літератури – цього не достатньо.

Тому в першу чергу, звертаючись по психологічну допомогу, цікавтесь, чи спеціаліст сам проходив власну психотерапію. Це надзвичайно важливо. Набагато більше, ніж його офіційна університетська освіта та різні дипломи.

Зверніть увагу також на перелік проблем, з якими працює даний психолог. В ідеалі, якщо у вашого психолога є певна тема, спеціалізація, яка співпадає з вашою проблематикою. Не раджу звертатись до «широкого» спеціаліста, який працює зі всім підряд.

І, звичайно, довіряйте своєму «чуттю». Добре, якщо ви відразу знайшли спільну мову і у вас виникла проста людська симпатія. Адже, яким би професіоналом не був даний спеціаліст, якщо як людина він вам неприємний, навряд чи ви зможете йому відкритися та довіритись.

Вибір за вами

Життя надто коротке, щоб витрачати його на роки страждань. Знайте, що все можна змінити.

6471fdf46467da5bb6619914f4a1a4a9.jpg

Моє життя кардинально змінилося з того моменту, коли я вперше відчинила двері кабінету свого психотерапевта.

Я змінила рід діяльності, повністю помінялось оточення, покращились стосунки з батьками, чоловіком та дитиною, виросла моя самооцінка та внутрішня впевненість в собі, пропали страхи перед людьми, перед діяльністю, я навчилась розуміти себе, довіряти своїй інтуїції, приймати рішення самостійно, робити свій власний вибір.

Звичайно, в мене ще й досі є певні непропрацьовані теми, які можна назвати «зонами розвитку». Але загалом я стала в рази щасливішою. Я переконалась в ефективності психотерапії на власному досвіді. Тепер я допомагаю як професійний психолог іншим людям.

Я дійсно хочу бачити прогрес і відчувати ефективність своєї роботи. Я вибрала цю професію не в юному віці і дуже свідомо. Тому моральне задоволення від роботи для мене дуже важливе. 

Я вважаю, що досягла успіху в роботі з клієнтом, коли він виростає як особистість і надалі може справлятися зі своїм життям самостійно! А ще показник – якщо через певний період клієнт повертається, але вже з іншою проблемою.

Мої послуги

Якщо вам відгукнулося написане і ви відчуваєте, що настав час щось в житті змінити, звертайтеся.

Перелік питань, з якими я працюю, можна подивитись ТУТ.

А мої контакти – ТУТ.

Пам’ятайте, хто стукає, тому завжди відчинять! Хто шукає вихід – той знаходить!

 

З повагою до вашого вибору, Тихоход Людмила

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s